تعویق المپیک 2020 توکیو و پارالمپیک به خاطر شیوع جهانی ویروس کرونا

پس از گمانه زنی ها و اظهار نظرات مختلف بالاخره امروز تعویق المپیک 2020 توکیو و پارالمپیک 2020 رسماً اعلام شد.

تعویق المپیک 2020 توکیو و پارالمپیک به خاطر شیوع جهانی ویروس کرونا

تعویق المپیک 2020 توکیو و پارالمپیک به خاطر شیوع جهانی ویروس کرونا

در پی درخواست نخست‌وزیر ژاپن، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) به‌طور رسمی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را یک سال به تعویق انداخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از آاِس اسپانیا و چمپیونات روسیه؛ توماس باخ با پیشنهاد شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن برای تعویق المپیک 2020 موافقت کرد. بر اساس توافق صورت‌گرفته قرار است المپیک توکیو به‌جای تابستان سال جاری در روزهای 24 جولای تا 9 آگوست 2021 میلادی (2 تا 18 مرداد 1400) برگزار شود.

نخست وزیر ژاپن: تعویق المپیک 2020 بهترین اتفاق برای ورزشکاران و تماشاگران بود

شینزو آبه درخواست تعویق یک ساله المپیک را بهترین اتفاق برای ورزشکاران و تماشاگران دانست و تاکید کرد که توماس باخ نیز کاملاً با وی موافق بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از اسپورت اکسپرس، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن با اشاره به تغویق یک ساله المپیک 2020 توکیو گفت: المپیک 2020 در توکیو یک سال به تعویق افتاد و با این وجود سال آینده با همین عنوان یعنی توکیو 2020 برگزار خواهد شد.

وی افزود: ما پیش از این گفته بودیم که لغو کامل المپیک 2020 امکان‌پذیر نیست و اعلام کردیم ورزشکاران باید به بهترین شکل به توکیو بیایند و تماشاگران نیز از ایمنی لازم برخوردار باشند؛ بر همین اساس با بررسی شرایط فعلی ضروری دانستیم در تماس با IOC خواستار تعویق یک ساله این بازی‌ها شویم که توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک نیز به طور صد درصد با پیشنهاد ما موافقت کرد تا رقابت‌های المپیک و پارالمپیک 2020 تابستان سال آینده (2021) برگزار شوند. تعویق این رقابت‌ها بهترین اتفاق برای ورزشکاران و تماشاگران در شرایط کنونی است.

تعویق بازی های پارالمپیک 2020

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، در پی اعلام رسمی کمیته بین المللی المپیک مبنی بر به تعویق افتادن بازی های توکیو 2020 و برگزاری آن تا تابستان 2021، کمیته بین المللی پارالمپیک نیز در این خصوص بیانیه ای صادر کرد.

اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در این بیانیه گفته است که به تعویف انداختن بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو 2020 تصمیم درستی بود که در راستای اهمیت سلامت ورزشکاران گرفته شد و برگزاری هر گونه رویداد ورزشی در وضعیت شیوع بیماری کووید 19 غیر ممکن بود.

رئیس کمیته بین الملی گفت: برگزاری بازی های پارالمپیک که نهایتا تا پایان تابستان 2021 به میزبانی توکیو برگزار خواهد شد، به مثابه یک جشن و گردهمایی عظیم انسانی خواهد بود و در طول این مدت با کمیته های بین المللی پارالمپیک سراسر دنیا و نیز فدراسیون های جهانی که تحت تاثیر این تعویق قرار گرفته اند، در ارتباط هستیم.

المپیک تابستانی 2020 که با نام رسمی «بازی های المپیاد سی و دوم» شناخته می شود، مراسمی ورزشی بود که قرار بود از تاریخ 24 جولای تا 9 آگوست  2020 میلادی (3 تا 19 مرداد 1399 هجری شمسی) به میزبانی پایتخت ژاپن یعنی توکیو برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *