180 میلیون کودک چینی به خاطر ویروس کرونا از رفتن به مدرسه منع شده اند

شیوع کروناویروس در نقاط مختلف جهان موجب شده تا میلیون‌ها کودک از حضور در کلاس‌های درس منع شوند. از جمله در چین حدود 180 میلیون کودک چینی از رفتن به مدرسه منع شده‌اند.

180 میلیون کودک چینی به خاطر ویروس کرونا از رفتن به مدرسه منع شده اند

180 میلیون کودک چینی به خاطر ویروس کرونا از رفتن به مدرسه منع شده اند

عدم حضور دانش‌آموزان در مدرسه اگرچه می‌تواند سلامت آنان را در برابر این ویروس حفظ و از شیوع هرچه بیشتر بیماری کووید-۱۹ جلوگیری کند که البته اهمیت بسیاری از این نظر دارد اما در عین حال ممکن است پیامدهایی نیز داشته باشد.

در چین مقامات این کشور برای مقابله با شیوع کروناویروس مدارس را تعطیل اعلام کرده و حدود 180 میلیون کودک چینی از رفتن به مدرسه منع شده‌اند.

تعطیلی مدارس برخی کشورهای جهان به خاطر شیوع کرونا

همچنین در هنگ‌کنگ، ویتنام، مغولستان، ژاپن، ایران، پاکستان، عراق و ایتالیا به دلیل شیوع کروناویروس میلیون‌ها دانش آموز از حضور در کلاس‌های درس منع شده‌اند. در برخی از کشورها این تعطیلی با شروع آموزش‌های آنلاین همراه بوده است.

مقامات ایالات متحده آمریکا، استرالیا و انگلیس نیز اعلام کرده‌اند در صورت تشدید وضعیت، مدارس این کشورها تعطیل می‌شوند.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، هرچند این شرایط فوریتی است و درحالیکه آموزش آنلاین شرایطی را برای دانش‌آموزان فراهم کرده تا در زمان شیوع کروناویروس آموزش‌های لازم را دریافت کنند با این حال برخی از آنان با مشکلاتی روبرو خواهند بود.

در برخی از کشورها ضعیف بودن ارتباطات اینترنتی یا بی‌انگیزه بودن دانش آموزان برای مشارکت در آموزش‌های آنلاین مشکل‌ساز خواهد بود. برای برخی دیگر از دانش‌آموزان نیز عدم حضور در کلاس‌های درس می‌تواند با پیامدهای روانی یا حتی تحصیلی توام باشد هرچند متخصصان، وجود چنین مقررات و رعایت مسائل بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه را تا زمان فروکش کردن همه‌گیری ویروس جدید و عادی شدن شرایط ضروری می‌دانند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *