ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان و تکمیل ظرفیت پایه دهم چگونه است؟

ثبت نام در سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستانهای استعدادهای درخشان(دوره اول) برای سال تحصیلی 1399-1400 از روز شنبه 26 بهمن ماه 1398 آغاز شد. همزمان با آن، ثبت نام در آزمون تکمیل ظرفیت پایه دهم دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان در سایت Azmoon.medu.ir انجام می گیرد. داوطلبان شرکت در آزمون های مذکور باید به درگاه ورود به آزمون های وزارت آموزش و پرورش به نشانی Azmoon.medu.ir مراجعه کنند. مهلت ثبت نام در آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان و تکمیل ظرفیت پایه دهم دبیرستان های دوره دوم تیزهوشان از تاریخ 26 بهمن تا 3 اسفند ماه 1398 است.

ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان و تکمیل ظرفیت پایه دهم

ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان و تکمیل ظرفیت پایه دهم

زمان ثبت نام : از 26 بهمن تا 3 اسفند 1398

مطابق اطلاعیه مندرجه در سامانه های ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستانهای استعدادهای درخشان(دوره اول) و ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان، ثبت نام داوطلبان سنجش پایه هفتم و آزمون تکمیل ظرفیت پایه دهم در سال تحصیلی 1400-1399 ؛ از تاریخ 1398/11/26 آغاز و در تاریخ 1398/12/03 در درگاه Azmoon.medu.ir به پایان می رسد. مهلت ثبت نام 8 روز است.

تمامی فرایند ثبت نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل داوطلبان، صرفاً متعهد به ارائه رمز پورتال همگام به دانش آموزان می باشند.

ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان و تکمیل ظرفیت پایه دهم

ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان و تکمیل ظرفیت پایه دهم

زمان توزیع کارت و تاریخ برگزاری آزمون ورودی تیزهوشان

کارت ورود به جلسه (شامل نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی، عکس داوطلب، مدارس استعدادهای درخشان انتخاب شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه)، پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. شرکت داوطلبان در جلسه سنجش، بدون ارائه کارت ورود به جلسه، ممنوع است.

سنجش پایه هفتم دانش آموزان داخل و خارج از کشور، رأس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه مورخ 4 / 2 / 1399 به صورت همزمان و نیز آزمون ورودی پایه دهم برای دانش آموزان داخل و خارج از کشور ، رأس ساعت 14 بعد از ظهر روز پنجشنبه مورخ 4 / 2 / 1399 به صورت همزمان برگزار می شود.

ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان و تکمیل ظرفیت پایه دهم

ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان و تکمیل ظرفیت پایه دهم

مراحل ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان

  1. تکمیل نمون برگ اینترنتی تقاضانامه ثبت نام: داوطلبان باید پس از ورود به سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir نسبت به تکمیل تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.
  2. بارگذاری فایل عکس داوطلب: جهت ثبت نام، فایل عکس با ابعاد حداکثر 200×300 یا 300×400 پیکسل در قالب Jpg با زمینه سفید، مربوط به سال جاری دانش آموز، مورد نیاز است. در صورت استفاده از تصاویر قدیمی یا تصویر فردی غیر از دانش آموز شرکت کننده، ضمن محرومیت داوطلب از شرکت در آزمون، ثبت نام وی بی اثر خواهد شد.
  3. پرداخت وجه ثبت نام: به استناد ماده 14 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1380، مبلغ ثبت نام 250000 ریال (دویست و پنجاه هزار ریال) می باشد که صرفاً از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت نام دریافت خواهد شد. داوطلبان گرامی باید جهت پرداخت وجه ثبت نام، از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب استفاده نمایند.
  4. دریافت شماره پیگیری: ضروری است داوطلبان پس از طی مراحل ثبت نام، شماره پیگیری را دریافت نمایند و آن را جهت استفاده های بعدی نزد خود نگهدارند.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام

دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون های ورودی دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه استعدادهای درخشان، در سایت azmoon.medu.ir قرار گرفته است. این دفترچه راهنما، حاوی اطلاعات بسیار کامل در زمینه های زیر است:

  • ضوابط و شرایط ثبت نام
  • ویژگی های ابزار سنجش پایه هفتم
  • مواد امتحانی، تعداد و ضریب سؤالات آزمون پایه دهم
  • ظرفیت، ضوابط و شرایط پذیرش دانش آموز
  • اعلام نتایج
  • ضوابط و نحوه نقل و انتقال دانش آموز

به دانش آموزانی که قصد ورود به مدارس تیزهوشان را دارند، اکیداً توصیه می کنیم این دفترچه را دریافت و به طور کامل مطالعه کنند. برای دانلود این دفترچه راهنما، می توانید به سایت مذکور مراجعه کنید و یا از طریق لینک زیر آن را دانلود کنید.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون های ورودی دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه استعدادهای درخشان

منبع: سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستانهای استعدادهای درخشان(دوره اول)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *