برنامه تلویزیونی آموزش مکمل در شبکه آموزش سیما (شنبه 10 اسفند 98)

به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس در مناطقی که توسط ستاد مبارزه با کرونا گرفته شده است، برنامه های درسی دانش آموزان در شبکه آموزش سیما ( برنامه تلویزیونی آموزش مکمل ) و از طریق معلمان با تجربه ارایه خواهد شد.

برنامه تلویزیونی آموزش مکمل در شبکه آموزش سیما

برنامه تلویزیونی آموزش مکمل در شبکه آموزش سیما

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، به دلیل شیوع ویروس کرونا درکشور وتعطیلی مدارس در مناطقی که توسط ستاد ملی مدیریت کرونا گرفته شده است، برای جبران برنامه درسی دانش آموزان، درس‌های آنان در شبکه آموزش و با تدریس معلمان با تجربه ارایه خواهد شد. برنامه تلویزیونی آموزش مکمل برای مقاطع مختلف تحصیلی که ازطریق شبکه آموزش (شبکه۷) به طور زنده پخش می‌شود مطابق جدول اعلان است:

اعلام برنامه‌های روز شنبه 10 اسفند 98 آموزش مکمل برای دانش آموزان در شبکه آموزش تلویزیون

٨:٠٠ ریاضی هفتم متوسطه اول

٨:٣٠. ریاضی هشتم متوسطه اول

١٠:٣٠فارسی اول ابتدایی

١٠:٥٠علوم سوم ابتدایی

١١:١٠فارسی پنجم ابتدایی

١١:٣٠شیمی ٣ (پایه١٢متوسطه)

١٥:٠٠عربی ٢(پایه ١١ علوم انسانی)

١٥:٣٠عربی ٣ (پایه ١٢ علوم انسانی)

١٦:٠٠درس اخلاق حرفه‌ای (هنرستان‌های فنی حرفه ای وکار دانش)

١٦:٢٥کارگاه نوآوری و کارآفرینی(پایه ١١ هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کار دانش)

برنامه سایر روزهای هفته پس از تهیه لیست نهایی دروس اعلام خواهد شد.

درایام تعطیلی مدارس، آموزش‌های مجازی توسط مدارس باید ارائه شود

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین با مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها گفت: در ایام شیوع ویروس کرونا نباید با غیبت‌های دانش آموزان برخورد شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی باقرزاده در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین با مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها که به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تشریح عملکرد چند ماهه اخیر، اظهار کرد: مدیران کل باید برای سامان‌دهی نیروی انسانی سال آینده از هم‌اکنون برنامه‌ریزی کنند.

وی افزود: زمان ثبت نام در آزمون مشمولیت قانون تعیین تکلیف از شنبه دهم اسفندماه اعلام می‌شود.

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی تصریح کرد: مشمولین باید از یکصد سوال به پنجاه و پنج سوال پاسخ صحیح دهند امور اداری و تشکیلات مرجع پاسخگویی نیست، بنابراین اگر کسی در آزمون مذکور نمره حدنصاب را نیاورد از ادامه کار او در آموزش و پرورش جلوگیری می‌شود.

وی ادامه داد: هرگونه اعتراض به فرآیند استخدام مشمولین باید در استان‌ها پاسخ داده شود و از ارجاع افراد به ستاد خودداری شود.

باقرزاده خاطرنشان کرد: در خصوص شرایط بازنشستگی تا زمانی که سیاست جدیدی نیامده، بخشنامه بازنشستگان لازم الاجراست و باید طبق آن عمل شود.

وی اظهار کرد: استان‌ها باید احکام جدید ناشی از اجرای فصل دهم قانون خدمات کشوری را صادر و هرگونه ابهام در این خصوص را رفع نمایند لذا ادارات آموزش و پرورش باید با دقت به سوالات فرهنگیان پاسخ دهند.

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و راهیابی بیش از سی تن از فرهنگیان به مجلس گفت: استان‌ها اسامی فرهنگیان منتخب را به ما معرفی کنند هرچند این افراد به صورت قانونی نماینده مجلس نشدند؛ اما برقراری تعامل با آنها مورد تاکید است.

وی به موضوع تعطیلی مدارس براثر شیوع بیماری کرونا، اشاره و افزود: در ایام تعطیلی مدارس آموزش‌های مجازی توسط مدارس باید ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *