تعطیلی عوامل اجرایی مدارس در محدودیت های جدید کرونایی از اول آذر تعیین تکلیف شد

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص محدودیت های جدید کرونایی از تعطیلی عوامل اجرایی مدارس در مناطق قرمز در دو هفته اول آذرماه خبر داد.

تعطیلی عوامل اجرایی مدارس در محدودیت های جدید کرونایی

تعطیلی عوامل اجرایی مدارس در محدودیت های جدید کرونایی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در حاشیه آیین امضای تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شهرداری تهران در خصوص وضعیت تعطیلی کادر اجرایی مدارس افزود: در مناطق زرد و نارنجی کادر اداری مدارس می توانند حضور یابند.

لازم به ذکر است با تصمیم ستاد ملی کرونا، پروتکل‌های جدی‌تری از ابتدای آذرماه به مدت ۲ هفته در سراسر کشور اجرا می‌شود؛ محدودیت‌هایی که با هدف به حداقل رساندن «تجمع‌ها» و «ترددها» اعمال خواهد شد.

این تصمیم‌های جدید در جلسه روز شنبه، ۲۴ آبانماه در ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ شد و بر اساس آن سطوح هشدار در سه مرحله نارنجی، زرد و قرمز تقسیم‌بندی شد و چنانچه سطح آن در تهران یا شهرستان‌های دیگر بحرانی گزارش شود، «لاک داون» یا «قرنطینه کامل» مطرح می‌شود.

در مجموع از روز شنبه، اول آذرماه «نسبت به خروج از شهرها سختگیری خواهد شد»، «تردد از شهر به شهر ممنوع خواهد بود»، «فقط تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان کالاها و تولیدات مورد نیاز و ضروری مشغول فعالیت خواهند بود»، «سازمان برنامه و بودجه، بودجه‌ لازم را در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهد تا تست به ۱۰۰ هزار نفر برسد» و موارد دیگری که در این گزارش برای جمع‌بندی آنها تلاش می‌شود.

«مدارس و دانشگاه‌ها و آزمون‌ها کاملاً غیرحضوری» و «مساجد و نمازجمعه تا دو هفته تعطیل خواهند بود»؛ ضمن اینکه هر نوع جلسه رسمی در مناطق قرمز تا سقف ۱۵ نفر مجاز است و باید چهار متر فاصله بین افراد رعایت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *