ایران خودرو پیش فروش پژو 405 را متوقف کرد

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو  گفت: پژو 405 از شبکه تولید ایران خودرو خارج شده و براساس مصوبه‌ای که داریم این خودرو را پیش فروش نمی‌کنیم.

ایران خودرو پیش فروش پژو 405 را متوقف کرد

ایران خودرو پیش فروش پژو 405 را متوقف کرد

پژو 405 در سال 1984 توسط خودروساز فرانسوی پژو معرفی شد. این خودرو که در کلاس خودروهای سدان بزرگ قرار می گیرد بعد از گذشت 4 سال از زمان تولید خود عنوان بهترین خودروی اروپا دریافت کرد.

پژو 405 خودرویی ساخت فرانسه است که نسل پنجم از سری چهار (سدان متوسط) شرکت پژو محسوب می شود. تولید پژو 405 برای اولین بار در سال 1987 شروع و در سال 1996 در اروپا پایان یافت. این خودرو توسط تیم طراحی اتومبیل پینینفارینای ایتالیا طراحی شد که در سال 1988، دقیقاً یک سال پس از تولیدش، برنده بهترین خودروی اروپا شد.

فرشاد مقیمی در حاشیه مراسم اهداء ۱۰ هزار بسته اقلام بهداشتی به ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: اگر هم تولیدی از پژو ۴۰۵ انجام شود برای عمل به تعهدات قبلی است تا بتوانیم تعهدات مانده را تحویل دهیم.

وی اضافه کرد: البته به جای پژو ۴۰۵ محصولات دیگری را پیش بینی کرده ایم که به مرور به شبکه تولید اضافه و به مشتریان تحویل خواهد شد.

مدیر عامل ایران خودرو درباره عمل به تعهدات این خودروساز در قبال خودرو‌های ثبت نامی گفت: با اقدامات خوبی که در این گروه انجام شده و با تأمین خوبی که با شبکه قطعه سازی کشور آغاز کرده و همچنین تغییری که اسفند سال گذشته در خطوط تولید داشتیم در خرداد ماه امسال معوقات را به صفر خواهیم رساند و برای خودرو‌های بعدی بنا داریم که تعهدات به روز انجام دهیم.

مقیمی درباره ثبت نام برای پیش فروش محصولات ایران خودرو در سال جدید افزود: ما برای ثبت نام جدید آمادگی لازم را داریم و اگر مجوز‌های لازم صادر شود ثبت نام‌ها را انجام خواهیم داد.

پژو 405 از چه سالی به ایران آمد؟

خط جدید تولید پژو 405 در سال 1369 به وسیله مرحوم هاشمی رفسنجانی (رئیس‌جمهور وقت) کلید خورد و از همان سال، کار مونتاژ و تولید این خودرو به همراه مدل‌های دیگری از سواری پژو در ایران آغاز شد.

این خودرو برای نخستین بار در سال 1371 با پیشرانه 1600 سی سی وارد بازار شد.

از سال 73 شرکت ساپکو، ساخت داخلی قطعات پژو 405 را شروع کرد و موفق شد تا سال 77 بیش از 70 درصد از قطعات این خودرو را تولید کند و به این ترتیب، نیاز به واردات این قطعات با قیمت بیشتر از کشور فرانسه را کاهش دهد.

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *