فهرست و نشانی مراکز احراز هویت حضوری سجام در سراسر ایران

آدرس و نشانی کلیه مراکز احراز هویت حضوری سامانه سجام در تمام استان ها و شهرهای ایران را در این مطلب بیابید.

آدرس و نشانی کلیه مراکز احراز هویت حضوری سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) در سراسر ایران

آدرس و نشانی کلیه مراکز احراز هویت حضوری سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) در سراسر ایران

فهرست مطالب

سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) چیست؟

سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) سامانه ای است که توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه راه اندازی شده است.
کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادارو بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف هستند با مراجعه به این سامانه و با ورود اطلاعات خواسته شده نسبت به ثبت نام در آن اقدام نمایند.

ثبت نام در این سامانه جایگزین ارائه تمامی مدارک و اطلاعات ضروری خواهد بود که اشخاص موظفند هنگام دریافت خدمات نسبت به ارائه آنها اقدام نمایند.

ثبت نام در سجام یک بار برای همیشه و یک بار برای کلیه ارکان بازار از جمله تشکلهای خود انتظام ، نهادهای مالی، خریداران واحدهای صندوقهای سرمایه گذاری و ناشرانی خواهد بود که در بازار سرمایه اقدام به ارائه خدمات می نمایند.

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

از سال 1397 کلیه افراد جدیدی که خواهان ورود به بورس اوراق بهادار و خرید و فروش سهام هستند، برای دریافت کد بورسی (کد سهامداری / کد معاملاتی) باید ابتدا در سجام ثبت نام کرده و سپس برای احراز هویت خود به یکی از مراکز معرفی شده در وبسایت sejam.ir مراجعه نموده و مدارک هویتی و اسناد سجلی خود را ارائه کنند.

حتی برای شرکت در عرضه های اولیه سهام بورسی و فرابورسی نیز باید کد معاملاتی (سهامداری) داشت که مستلزم ثبت نام در سجام است.

در این مطلب فهرست و نشانی تمامی مراکز احراز هویت سجام در سراسر ایران، اعم از دفاتر منتخب پیشخوان دولت، شعبات منتخب برخی از بانک ها و کارگزاری های بورس جهت آگاهی متقاضیان ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام ارائه شده است.

منبع تمامی این اطلاعات سامانه سجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *