عرضه اولیه شستا با سقف قیمتی 860 تومان در 27 فروردین 99 انجام می شود

عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، روز چهارشنبه مورخ 27 / 01 / 1399 در بورس تهران انجام می شود.

در آخرین دقایق شب دوشنبه 25 فروردین اطلاعیه ای در وبسایت بورس اوراق بهادار تهران منتشر شد که خبر از عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) می داد:

اطلاعیه عرضه اولیه شستا

اطلاعیه عرضه اولیه شستا

درباره شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا)

تاریخچه و هدف از تأسیس

تأسيس شرکت سرمايه گذاري تأمين اجتماعي (شستا) ضرورتي برخاسته از رسالت عظيم سازمان تأمين اجتماعي درحفظ و صيانت از نيروهاي مولد کشور مي باشد . سازمان تأمين اجتماعي بعنوان محوري ترين صندوق بيمه اي کشور و يکي از بزرگترين نهادهاي بيمه اي منطقه غرب آسيا در راستاي تأمين آتيه نيروي کار کشور وخانواده هايشان نيازمند برنامه ريزي دقيق اقتصادي و سرمايه گذاريهاي پربازده بمنظور حفظ ارزش ذخاير بيمه شدگان و تأمين منابع لازم براي ايفاي حمايت ها و تعهدات بلندمدت و کوتاه مدت خود مي باشد. سازمان بين المللي تأمين اجتماعي (ISSA) در چارچوب هاي هدايتي خود براي پايداري صندوقهاي تأمين اجتماعي توجه به موضوع سرمايه گذاري را براي تمام صندوقهاي مزبور امري ضروري مي داند تا اين صندوق ها درگذر زمان بتوانند ارزش دارائي ها و منابع خود را حفظ و صيانت نمايند . به همين منظور شرکت سرمايه گذاري تأمين اجتماعي (شستا) بعنوان يک مجموعه تخصصي در امر سرمايه گذاري در تاريخ 1365/01/06 بصورت يک شرکت سهامي خاص با سرمايه اوليه 20 ميليارد ريال تأسيس گرديد. هدف اصلي شستا مديريت کارآمد منابع مالي تخصيص يافته با رويکرد سودآوري و ارزش افزوده حداکثري در بازارهاي سرمايه داخلي و خارجي از طريق فعاليت هاي توليد.

هدف اصلي شستا مديريت کارآمد منابع مالي تخصيص يافته با رويکرد سودآوري و ارزش افزوده حداکثري در بازارهاي سرمايه داخلي و خارجي از طريق فعاليت هاي توليدي، خدماتي و بازرگاني مي‌باشد. امروز پس از گذشت بیش از 3 دهه فعاليت مستمر ، شستا به يکي از شرکت‌هاي بزرگ اقتصادي در سطح خاورميانه تبديل شده است و با تدوين چشم انداز و افق هاي آرماني خود و برنامه ريزي استراتژيک مي رود تا در آينده اي نه چندان دور به يک بنگاه اقتصادي تراز اول در سطح جهاني تبديل شود.

مأموریت

حفظ و ارتقای ارزش ذخایر و سرمایه‌های بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی از طریق مدیریت پویا و اثربخش پرتفوی و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مالی و پروژه‌ها و کسب‌و‌کارهای ملی و فراملی، راهبردی، بزرگ مقیاس، دانش‌بنیان، نوآورانه و مبتنی بر فناوری‌های نوین با رعایت اصول تفکر راهبردی، بازدهی مطلوب سرمایه‌گذاری و سودآوری پایدار، مدیریت ریسک، نقدشوندگی دارایی‌ها، ارتقای هم‌افزایی، بهبود زنجیره تأمین و زنجیره ارزش با بهره‌مندی از مزایای بازار پول و سرمایه، سهولت فرصت‌یابی اقتصادی، توان تاثیرگذاری بر فضاهای کسب‌و‌کار، قابلیت مشارکت در پروژه‌های توجیه‌پذیر، مدیریت علمی، شایسته‌سالاری، برخورداری از نظام جانشین‌پروری و توسعه سرمایه انسانی شایسته، دسترسی به اطلاعات روزآمد و تحلیل به موقع محیط و جاری‌سازی ایده‌های نوآورانه و خلاق

چشم‌انداز

ارزش‌آفرین، دارای منافع پایدار و کسب بالاترین بازده دارایی‌ها در صنایع هدف

ارزش‌های محوری

 • راستگویی، وفای به‌عهد و امانتداری
 • پاسخگویی دقیق، سریع و شایسته به صاحبان سهام
 • شفافیت وسلامت اقتصادی
 • پای‌بند به مسئولیت‌های اجتماعی
 • شایسته‌سالاری و پایبندی به اخلاق حرفه‌ای

راهبردهای کلان

 • اصلاح نظام بنگاه‌داری و بهینه‌سازی پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها
 • تکمیل زنجیره ارزش، توسعه سرمایه‌گذاری در صنایع هدف و ارتقای هم‌افزایی
 • بهره‌برداری موثر و بهینه از بازارهای مالی داخلی
 • حضور فعال در عرصه‌های نوآورانه و دانش‌بنیان
 • بهره‌مندی از فرصت‌های بهینه محیط بین‌الملل
 • اصلاح و بهبود ساختارها و فرآیندهای حاکمیتی، مدیریتی و عملیاتی

منبع: وبسایت شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *