تولید محصول شرکت آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی تعلیق شد/ اعلام اثر بر سود

شرکت آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی فرو آلیاژ ایران از تعلیق فعالیت به دلیل اعمال محدودیت برق و کاهش توان برق مصرفی کارخانه خبر داد و اثر این رویداد بر سود مرداد را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت فرو آلیاژ ایران با اعمال محدودیت برق منطقه ای باختر و کاهش توان برق مصرفی کارخانه از تعلیق فعالیت از اول تیر ماه و برآورد افت تولید مذاب و کاهش سودآوری در مرداد خبر داد و با توقف یک ساعته نماد، آماده بازگشایی شد.

براین اساس، رضا عابدی جوزم مدیرعامل “فروژ” اعلام کرد: شرکت برق منطقه ای باختر با اعلام برنامه زمانبندی مدیریت بار تابستان طی نامه سوم خرداد با اعمال محدودیت، توان برق مصرفی کارخانه این شرکت را کاهش داد که منجر به تعلیق فعالیت از اول تیر شد و آغاز بکار مجدد 15 شهریور برآورد می شود

اعمال محدودیت مزبور موجب کاهش مذاب تولیدی شرکت شد. چنانچه اعمال محدودیت در مرداد ماه نیز ادامه یابد و توان تخصیصی همانند تیر ماه باشد، افت تولید مذاب حدود ۲ هزار تن و کاهش سودآوری ناشی از آن ۴۵ میلیارد تومان خواهد بود. برآورد کامل اثرات مالی اعمال محدودیت های فوق پس از اتمام دوره مندرج در نامه شناسایی خواهد شد.

با توجه به مذاکرات انجام گرفته، کاهش توان کوره های شرکت معادل ارقام مندرج در نامه فوق صورت نگرفته اما این کاهش به گونه‌ای انجام گرفته و مدیریت شده که هم بتوان با شرکت برق منطقه‌ای مساعدت لازم را به عمل آورد و هم آسیبی به تجهیزات کارخانه وارد نشود.

بنابراین گزارش، شرکت فروآلیاژ ایران با سرمایه ۱۱۰ میلیارد تومانی از هشتم آبان سال ۱۴۰۰ در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد تا در صف عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام بایستد.

تلگرام اصلی بورس پرس :http://t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *