افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی نماد عرضه اولیه سال ۱۴۰۱

به گزارش نبض بورس، نماد آسیاتک چهارشنبه ۷ اردیبهشت ماه بعنوان  اولین عرضه اولیه سال ۱۴۰۱ انجام شد و ۳۰۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد سهام شرکت عرضه شد و در پایان عرضه اولیه آسیاتک تعداد ۱۹۶ سهم در سقف قیمت ۶۶۶۰ ریال، به هر کد تعلق گرفت. ارزش این میزان سهام تخصیص داده شده برای هر متقاضی به ۱۳۰ هزار و ۵۶۶ تومان‌ می‌رسد

امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ شرکت انتقال داده‌های آسیاتک که در جریان معاملات با افت ۴.۵۴ درصدی قیمت سهام روبرو شده است طبق اطلاعیه‌ای از برنامه افزایش سرمایه از محل سود انباشته خبر داد.

هیأت مدیره شرکت انتقال داده‌های آسیاتک افزایش سرمایه ١٠٠ درصدی این شرکت از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته را به تصویب رساند.

این شرکت بیان نموده است که مالیات سود‌های قابل انتقال به سرمایه با نرخ صفر محاسبه گردیده است.

آسیاتک بیان داشت در صورتی که افزایش سرمایه مورد تصویب مجمع عمومی فوق العاده قرار گیرد، در پروژه‌های توسعه زیرساخت‌های دیتا سنتر سرمایه گذاری شود.

گزارش عملکرد آسیاتک و سود ۶۴ تومانی برای هر سهم

 صورت حساب سود و زیان آسیاتک نشان می‌دهد که درآمد‌های عملیاتی این شرکت در سال منتهی به اسفندماه ۱۴۰۰ رشد ۴۲ درصدی داشته و از ۵۷۰ میلیارد تومان به ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است. این در حالیست که بهای تمام‌شده‌ی طی همین بازه زمانی افزایش ۴۷ درصدی را ثبت کرده و از ۳۸۵ میلیارد تومان و به ۵۶۶ میلیارد تومان رسیده است. سود ناخالص شرکت نیز از حدود ۱۹۰ میلیارد تومان به ۲۵۱ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

سود خالص آسیاتک در سال مالی منتهی به اسفند ۱۴۰۰ با افزایش ۸۶ درصدی از حدود ۶۹ میلیارد تومان به ۱۲۸ میلیارد تومان رسیده و سود هر سهم نیز از ۳۴۷ ریال به ۶۴۳ ریال افزایش یافته است.

حاشیه سود خالص شرکت نیز طی سال مالی مورد نظر افزایش داشته و از ۱۲ درصد درسال ۱۳۹۹ به حدود ۱۶ درصد در سال ۱۴۰۰ رسیده است.

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: نبض بورس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *