وراث ۳.۵ میلیون سهامدار عدالت چشم انتظار تعیین تکلیف هستند

عسگر توکلی در گفتگو با خبرنگار بازار با اشاره به شناسایی جاماندگان سهام عدالت در دهک های اولیه از جمله بهزیستی و کمیته امداد اظهار داشت: تمای زیادی به شناسایی سریع جاماندگان سهام عدالت داریم و باید این طرح زودتر اجرایی شود.

وی افزود: دولت قبل اعتقادی به سهام عدالت نداشت و با توجه به پیگیری های صورت گرفته مقرر شد جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف شود و دولت باید دارائی هایی را به این منظور اختصاص دهد.

وی ادامه داد: دولت پذیرفت تا نسبت به تعیین تکلیف ۲۰ میلیون جامانده سهام عدالت اقدام کند این درحالی که طی دولت قبل یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر دارای برگه سهام عدالت بودند و به رغم پیگیری ها، این افراد دارای برگه سهام سبز را پذیرا نشدند.

توکلی شمار فوت شدگان سهام عدالت را سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ذکر کرد و گفت: باید سازوکار خوبی اتخاذ شود تا کسی از حق وحقوق خود بازنماند و نسبت به تعیین تکلیف جاماندگان و فوت شدگان اقدام شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه شرکت تعاونی سهام عدالت کشور وجود مشکل در سامانه سجام را از جمله مشکلات بیان کرد و گفت: متاسفانه سود سهام عدالت برخی از افراد واریز نشد که طی دو هفته آینده واریز می شود.

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: سایت خبری بازار

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *