شپنا همزمان با خروج ۸۰میلیارد تومانی حقیقی‌ها، با صف فروش همراه شد

اخبار روزانه «شپنا» را از اینجا دنبال کنید

اقتصادآنلاین – هانا پاکمند؛ در پایان معاملات بورس امروز، سهام شرکت پالایش نفت اصفهان با افت پنج درصدی مواجه شد و بین نمادهای پرتراکنش امروز قرار گرفت. 

سهام شرکت پالایش نفت اصفهان در آخرین معاملات خود، عدد ۱۲,۷۰۰ریال را ثبت کرد که نسبت به روز گذشته، حدود پنج درصد کاهش یافته است. همچنین با جابجایی بیش از ۱۳۰میلیون  برگه سهم، روز بعدی معاملاتی خود را با ۱۲,۶۴۰ریال آغاز خواهد کرد.

در معاملات امروز «شپنا»، حقوقی‌ها ۸۱میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند. میانگین حجم خرید حقیقی‌ها به بیش از ۱۱هزار واحد و حقوقی‌ها به بیش از چهار میلیون و ۶۱۰هزار واحد رسید. همچنین میانگین فروش سهامداران به تفکیک حقیقی‌ها و حقوقی‌ها به ترتیب، ۶۵هزار واحد و یک میلیون واحد بود.

ارزش معاملات امروز «شپنا»، از رقم ۱۶۵میلیارد تومان عبور کرد. همچنین ۳۸درصد از سهام شرکت پالایش نفت اصفهان را حقیقی‌ها و ۶۲درصد را حقوقی‌ها خریداری کردند. از سوی دیگر، حدود ۱۱۵میلیون برگه سهم (۸۶درصد) را اشخاص حقیقی و ۱۹میلیون برگه سهم (۱۴درصد) را کدهای حقوقی به فروش رساندند.

شپنا با پایداری در مدار نزولی برای پنجمین روز متوالی، سقف زیان را از آن خود کرد و در نهایت با صف فروش ۱۷۶میلیارد تومانی به معاملات پایان داد.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنیدشپنا

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *