گزارش روزانه صندوق های ETF (۲۳شهریور۱۴۰۰) / ثبت ارزش معاملات ۶۴۰میلیارد تومانی برای پالایش و دارا یکم

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – هانا پاکمند؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش حدود ۴۰۵میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق اعتماد آفرین پارسیان بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها بیش از ۳۸میلیارد تومان واحدهای صندوق اعتماد آفرین پارسیان را از حقوقی‌ها خریدند (۱۳.۶درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق با درآمد ثابت فیروزه آسیا با نماد (فیروزا) را به ارزش حدود ۱۱میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۴۷درصد معاملات).

دارندگان صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) رشد ۳.۸درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق زمین ساختمان نگین شهر ری با زیان ۱.۵درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۵.۵درصد) در رابطه با صندوق گروه زعفران سحرخیز در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم بیش از  ۶۴۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۳۷درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به بیش از ۱۲۵میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (یک درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای لوتوس (طلا) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به بیش از هزار و ۷۳۵میلیارد تومان رسید و خروج پول حقوقی حدود ۸۵میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام بیش از ۶هزار میلیارد تومان و مقدار ورود پول حقیقی ۳۱۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر  در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید12

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *