شاخص در یک قدمی باز پس‌گیری کانال ۱.۵ میلیون واحد

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات سومین روز هفته، بیش از ۷ میلیارد و ۲۱۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۱ هزار و ۵۶۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول افزایش ۱۹ هزار و ۴۱۲ واحدی و شاخص بازار دوم، افزایش ۳۲ هزار و ۸۶۵ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه فراورده های نفتی با ۵۱ هزار و ۳۲۱ معامله به ارزش ۴ هزار و ۴۴۶ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۶۱ هزار و ۲۵۶ معامله به ارزش ۴ هزار و ۶۷ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۶۷ هزار و ۳۷ معامله به ارزش ۴ هزار و ۶۵ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۷۳ هزار و ۵۴۵ معامله به ارزش ۳ هزار و ۹۰۵ میلیارد ریال و گروه مواد دارویی با ۴۱ هزار و ۴۶۳ معامله به ارزش ۳ هزار و ۱۶۹ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با یک هزار و ۳۴۳ واحد، شرکت پتروشیمی نوری با یک هزار و ۲۳ واحد، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۹۵۰ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با ۸۱۴ واحد و شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۸۰۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت فولاد خراسان با ۱۷۸ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری استان اصفهان با ۱۰۴ واحد، شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس با ۹۹.۷۵ واحد، گروه صنعتی پاکشو با ۸۳.۷۹ واحد و شرکت مخابرات ایران با ۵۹.۸۵ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: سنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *