معاملات حآفرین درست بود؟ | در محدودیت ۱۰ هزار تایی هر سفارش، یک حقوقی ۳۰ هزار برگ خرید!

به گزارش نبض بورس، عرضه اولیه حآفرین در روز دوشنبه مورخه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ به سبک جدید انجام شد و سهام این نماد در ابتدا به صندوق‌ها واگذار شد و متقاضیان می‌توانستند در روز معاملاتی بعد (امروز) این نماد را از صندوق‌ها خریداری کنند.

امروز و قبل از آغاز معاملات طی پیامی از سوی مدیریت عملیات بازار فرابورس اعلام شد:

به اطلاع می‌رساند؛ محدودیت حجمی (حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش) در نماد معاملاتی شرکت ریل پرداز نوآفرین (سهامی عام) در نماد (حآفرین) از امروز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ به میزان ۱۰.۰۰۰ سهم تعیین می‌گردد.

معاملات حآفرین در حالی آغاز شد که این نماد از همان ابتدا به مانند همه عرضه اولیه‌ها در روز بعد از عرضه، با صف خرید سنگین رو به رو شد و این صف خرید تا پایان بازار پابرجا باقی ماند.  

در پایان معاملات امروز حآفرین تابلو آن به صورت زیر بود:

تابلو نشان می‌داد که ۴ میلیون و ۴۸۰ هزار سهم حآفرین معادل ۹۹.۳ درصد کل سهام فروخته شده را ۳۶۸ حقیقی خریداری کردند و ۳۰  هزار سهم حآفرین را یک حقوقی خریداری کرد. همچنین به صورت میانگین هر حقیقی ۱۲۱۷۳ سهم خریداری کردند.

با فاکتور گرفتن از خرید حقیقی‌ها که آن هم جای بحث دارد، پرسش این است که با توجه به محدودیت سفارش ۱۰ هزار واحدی برای خرید، یک حقوقی چگونه توانسته است سه بار سفارش بگذارد و ۳۰ هزار سهم حآفرین را خریداری کند آن هم در حالی که حجم صف خرید ۲۳۹ میلیون سهم بود؟  

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: نبض بورس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *