آخرین خبر درباره بازگشایی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت + فیلم

به گزارش نبض بورس،بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت تعلیق شدند و سهامداران این نمادها در ارتباط با صدای سهامدار نبض بورس خواستار پیگیری و گزارش آخرین وضعیت این نمادها گردیدند. خبرنگار نبض بورس در گفتگو با مجید نوروزی معاون ناشران و اعضا بورس تهران این مسئله را چندی پیش پیگیری کرد. مجید نوروزی در پاسخ به پرسش اول گفت: جهت تسهیل در بازگشایی نماد شرکت های سرمایه گذاری استانی که تعلیق شده اند، مکاتبه ای با سازمان بورس انجام شده است که منتظر پاسخ هستیم و به محض اعلام نظر سازمان، در این خصوص اقدام خواهد شد.

امروز رئیس سازمان بورس در رابطه با نمادهای استانی رها شده سهام عدالت و مشکلات این نمادها گفت: شرکت های سرمایه گذاری استانی مانند بقیه شرکت‌ها هستند بنابر این مشمول همه موارد و قانون‌های نظارتی سازمان بورس می باشند. برخی از این نمادها صورت‌های مالی خودشان را ارائه نداده‌اند و کسانی که در این شرکت‌ها بوده اند همکاری لازم را نکرده‌اند.

دهقان دهنوی بیان کرد: بنابر طبق قانون نماد متوقف شده و در حوزه ساماندهی و برگزاری انتخابات این شرکت ها درحال دنبال شدن است، امیدواریم با رفع موانع بتوانند این شرکت ها تعیین تکلیف و مدیران منتخب سهامداران انتخاب شوند که اگر این اتفاق رخ دهد نمادها می توانند دوباره بازگشایی شوند و در بازار مورد معامله قرار گیرند.

دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس در رابطه با این پرسش که با توجه به اشاره وزیر کار در رابطه با پررنگ تر شدن نقش تعاونی های سهام عدالت، اظهار کرد: در حال حاضر فرآیند انتخابات هیات مدیره سهام عدالت متوقف شده است، به دلیل این که برخی مراجع نظارتی ملاحظاتی داشته اند در حال برگزاری جلساتی تخصصی در جلسات شورای عالی بورس هستیم تا سخنان و پیشنهادات این دوستان را بشنویم اشکالات را رفع کنیم تا بعد از آن انتخابات تعیین تکلیف شود.

دهقان دهنوی گفت: توسعه تعاونی ها در کشور بسیار حائز اهمیت است باید توجه کرد که مفهوم تعاون نیز در تعاونی برقرار باشد تا به منزله مشارکت مردم برای تعیین سرنوشت سرمایه خودشان در قالب یک شرکت تعاونی اتفاق بیفتد و این مفهوم تحقق پیدا کند.

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: نبض بورس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *