گزارش روزانه صندوق های ETF ( ۲۲شهریور ۱۴۰۰) / ثبت ارزش معاملات ۳۱۵میلیارد تومانی برای پالایش

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – هانا پاکمند؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش حدود ۳۱۵میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق اعتماد آفرین پارسیان بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها حدود ۱۰۰میلیارد تومان واحدهای صندوق با درآمد ثابت کمند را از حقوقی‌ها خریدند (۴۴.۶درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم)  را به ارزش بیش از چهار میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲.۳درصد معاملات).

دارندگان صندوق سهام زرین  کوروش رشد ۰.۹درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق امین تدبیرگران فردا (الماس) با زیان ۳.۹درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۰درصد) در رابطه با صندوق آرمان سپهر آشنا با نماد (آسام) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم بیش از  ۴۹۵میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۵۱.۷درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود ۲۲۵میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین افت قیمت (۱.۸درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای زر افشان اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به بیش از هزار و ۵۲۰میلیارد تومان رسید و خروج پول حقوقی حدود ۲۴۵میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام بیش از ۶هزار و ۸۶۵میلیارد تومان و مقدار ورود پول حقیقی ۵۴۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر  در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید12

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *