فعالیت شرکت‌های دولتی در بورس رصد شود| تهیه طرح های ساماندهی بازار سرمایه در مجلس

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی بازار، با اشاره به شرایط نا بسامان بازار سرمایه، اظهار داشت: اقدامات در بازار سرمایه باید به سمتی سوق داده شود که اعتماد مردم به این بازار جلب شود و مردم باز هم در این بازار سرمایه گذاری کنند.

وی بیان کرد: اساسی ترین اشکال این است که اغلب مردم بدون آموزش وارد بازار بورس می شوند که باید آگاهی خود را افزایش دهند.

حسینی کیا اظهار داشت: از سوی دیگر، شرکت های دولتی زیادی وارد این بازار شدند و بعد از آنکه سود زیادی کردند، سرمایه خود را از بازار بورس خارج کردند که این مسئله منجر به سقوط بازار بورس شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خروج سرمایه شرکت های دولتی از بازار بورس، باعث سقوط این بازار شد و در حال حاضر هم مردم باید با آگاهی و آموزش وارد بازار بورس شوند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر زمانی که یک شرکت دولتی در بورس عرضه می شود، باید رصدهای لازم انجام شود تا آنان به محض سودآوری، سرمایه خود را از بورس خارج نکنند و منجر به سقوط این بازار نشوند.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح هایی برای ساماندهی بازار بورس در مجلس تهیه شده است که در حال بررسی در کمیسیون اقتصادی است و پس از تصویب در مجلس، قطعا تاثیرات مثبت خود را در بازار سرمایه ایجاد می کند.

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: سایت خبری بازار

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *