اگر سهام اپال دارید، بخوانید(۱۳اردیبهشت) / سبزپوشی اپال در قرمزی بازار

اقتصادآنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ در پایان معاملات بورس امروز سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی حدود ۰.۵درصد رشد کرد و بین نمادهای پرتراکنش قرار گرفت.

سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس در آخرین معاملات خود، عدد ۱۷,۱۷۰ریال را ثبت کرد که نسبت به روز گذشته حدود یک درصد افزایش یافته است. همچنین با جابجایی پنج میلیون برگه سهم، روز بعدی معاملاتی خود را با ۱۷,۰۹۰ ریال آغاز خواهد کرد.

ارزش معاملات امروز «اپال» به حدود ۹میلیارد تومان رسید. همچنین ۳۲درصد خریداران سهام اپال حقیقی‌ها و ۶۸درصد آن‌ها حقوقی‌ها بودند. از طرف دیگر، حدود چهار میلیون برگه سهم‌(۷۲درصد) را افراد حقیقی و بیش از یک میلیون برگه سهم(۲۸درصد) را کدهای حقوقی به فروش رساندند.

«اپال» معاملات امروز خود را تقریبا متعادل آغاز کرد. این نماد در اولین روز هفته سرخ پوش شد، روز گذشته تغییر محسوسی نکرد و امروز با رشد اندکی مواجه شد. هم‌گروهی‌های این نماد همگی سرخ‌پوش شدند.

 گفتنی است سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس چهارشنبه ۶اسفند عرضه اولیه شد. این نماد تا یک هفته بعد از عرضه اولیه نیز رشد کرد اما روز چهارشنبه ۱۳اسفند، صف خرید آن عرضه شد و شنبه ۱۶اسفند با افت قیمت مواجه شد. با این حال پس از دو روز سرخ‌پوشی، دوباره به روند صعودی خود بازگشت و تا روز ۲۶اسفند رشد کرد. سپس این نماد آخرین روز بورس ۹۹ را با سرخ پوشی ترک کرد. همچنین دو روز ابتدایی سال۱۴۰۰ را به روند سرخ نزولی خود ادامه داد و پس از آن سبز پوشید. این نماد هفته جاری را با افت قیمت آغاز کرد و امروز سبزپوش شد.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

اپال13اردیبهشت

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *