سرانجام اپال چه خواهد شد؟

عرضه اولیه اپال در روز چهارشنبه هفته گذشته انجام شد. عرضه اولیه که در شرایط بحرانی بازار انجام شد و همین مسئله واکنش سهامداران را در پی داشت و با راه اندازی کمپین نخریدن عرضه اولیه اپال پایین‌ترین مشارکت در عرضه اولیه‌های سال جاری رقم خورد.

به گزارش نبض بورس،  بعد از اعلام نتایج عرضه اولیه اپال مشخص شد که میزان مشارکت در عرضه اولیه اپال به ۲.۵ میلیون کد کاهش یافته است که کمترین میزان مشارکت در عرضه اولیه‌ها در سال جاری بود و با رکورد مشارکت‌ها که بیش از ۵ میلیون کد سهامداری بود فاصله داشت.

از روز شنبه هفته جاری که معاملات این سهم آغاز شد حقوقی آن شروع به عرضه سهم کرد که یکی از نکات منفی بود. نکته منفی دوم درباره اپال این بود که بسیاری عنوان می‌کردند که اپال گران عرضه شده است. هر چند که آگهی دوم عرضه اولیه اپال نشان می‌داد که قیمت حداکثر سهم آن در مقایسه با آگهی اول عرضه اولیه اپال که در آذرماه منتشر شده بود، ۱۵ درصد پایین‌تر می‌باشد، اما باز هم عنوان شد که این قیمت هم برای اپال گران است. (در همین رابطه بیشتر بخوانید: چند نکته مثبت و منفی درباره اپال)

به هر صورت پیش بینی می‌شد که این سهم نتواند در ۱۵ روز متوالی افزایش قیمت ۵۰ درصدی را تجربه کند و امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹ سرانجام صف خرید این نماد تازه عرضه اولیه شده شکسته شد.

تا لحظه نگارش این متن هر چند قدرت خریداران بیشتر است، اما شاهد خروج پول حقیقی به میزان ۷۲.۱ میلیارد تومان از اپال می‌باشیم که رقم قابل توجهی است.

به نظر می‌رسد که با شرایطی که در بازار پیش آمده است دوران طلایی عرضه اولیه‌ها هم به پایان رسیده است و اعتماد که حرف اول و آخر را در صعود بازار می‌زد، بیش از پیش خدشه دار شده است و با کوچکترین تلنگر به بازار حتی صف‌های خرید سنگین عرضه اولیه‌ها هم در کمتر از چند روز از عرضه اولیه فرو می‌ریزد و جمع کردن آن هم سخت است.

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: نبض بورس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *