وسپهر کی بازگشایی می شود؟

وسپهر آخرین نماد عرضه اولیه شده در تابستان سال جاری بود که سهام آن در ۳۰ شهریورماه ۹۹ به صورت عرضه اولیه به متقاضیان واگذار شد.

به گزارش نبض بورس، این نماد پس از رسیدن به سقف ۱۶۰۰ تومان، روند نزولی خود را آغاز کرد و تا قیمت‌های عرضه اولیه شده تنزل کرد.

روز گذشته مورخه ۷ بهمن ۹۹ در ساعت ۸ و ۵۲ دقیقه وسپهر اطلاعات بااهمیتی از گروه الف را بر روی سایت کدال قرار داد. در این افشا که موضوع آن واگذاری سهام بود، اعلام شده بود:

“با عنایت به اینکه شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات در راستای اجرای آیین‌نامه حفظ ثبات بازار سرمایه و صیانت از حقوق سرمایه‌گذاران و سهامداران، اقدام به خرید سهام بانک صادرات ایران نموده است که درصد سهامداری گروه مالی در سهام بانک صادرات از ۱۰ درصد (معادل ۱۱.۱۸ درصد) فراتر رفته است. با توجه به قوانین ناظر بر صنعت بانکداری کشور و دستورالعمل تملک سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی مبنی بر رعایت سقف حداکثر ۱۰ درصدی تملک سهام بانک‌ها و از سوی دیگر با عنایت به پیگیری آن اداره محترم، این شرکت مازاد سهام تحت تملک خود را معادل ۱.۱۸ درصد (۲، ۰۷۳، ۳۲۶، ۰۱۹ تعداد سهام) به صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی سپهر بازار سرمایه (سپهر بازار) در تاریخ ۰۶/۱۱/۱۳۹۹ به قیمت تابلوی معاملاتی واگذار نموده است که در ازای آن واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق یادشده برای این شرکت صادر شده است”.

در این اطلاعیه میزان سود واگذاری پس از کسر مخارج انتقال ۳۰۲.۷ میلیارد تومان اعلام شده بود.

در همان روز گذشته و پس از افشای این اطلاعات بااهمیت، دوباره اطلاعیه‌ای دیگری بر روی کدال مبنی بر توقف نماد معاملاتی وسپهر به استناد ماده ۱۶ مکرر/ ۱۲ مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات قرار گرفت. در این اطلاعیه ذکر شده بود:

“به استناد ماده ۱۲ مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در فرابورس ایران به اطلاع می‌رساند با توجه به ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده توسط ناشر، نماد معاملاتی حداکثر به مدت ۲ روز کاری متوقف می‌گردد. بدیهی است ناشر موظف به رفع ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده می‌باشد”.

بنابراین به نظر می‌رسد که معاملات نماد وسپهر از روز شنبه مورخه ۱۱ بهمن ۹۹ از سر گرفته شود.

مشاهده مطلب در وبسایت منبع: نبض بورس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *